شرکت نقیب سازهشرکت نقیب سازه

گروه تولیدی بازرگانی نقیب سازه

اسکیمر استخر و گریل استخر

اسکیمر استخر و گریل استخر

نکات مهم و نحوه انتخاب و خرید انواع اسکیمر استخر و گریل استخر

اسکیمر استخر و یا کفگیر استخر، همانطور که از نامش نیز پیداست با جمع آوری تمامی آلاینده ها در سطح آب استخر که شامل چربی های شناور روی سطح آب، شاخه و برگ، حشرات و سایر ذراتی که در سطح آب شناور می باشند، به عنوان یک صافی عمل می کند.
نحوه عمل اسکیمر استخر به گونه ای است که یک مقدار از این ذرات توسط برگ گیر (سبد اسکیمر) و بقیه ذراتی که می توانند از سبد اسکیمر عبور کنند، توسط پمپ تصفیه مکیده شده و در فیلتر تصفیه از آب استخر جداسازی می شوند. سبد اسکیمر استخر با جلوگیری از ورود ذرات بزرگ به مسیر لوله کشی سیستم تصفیه آب استخر از مسدود شدن لوله ها جلو گیری می نماید. به طور معمول اسکیمرهای استخر را بر روی دیواره عرضی قسمت عمیق استخر نصب می نمایند و آب بندی اسکیمر در زمان اجرا بسیار حائز اهمیت می باشد.
امروزه اکثر اسکیمرهای استخر از جنس پلیمر فشرده و به صورت یکپارچه (به منظور جلوگیری از ایجاد ترک بر روی بدنه اسکیمر) ساخته می شوند و در برابر انبساط و انقباض ناشی از تغییرات دما مقاومت بالایی دارند. برخی از اسکیمرها مجهز به یک شیر کنترل سطح آب نیز می باشند و برخی دیگر دارای 2 عدد ورودی و خروجی که یکی از آنها جهت رفت آب به مدار تصفیه و دیگری جهت پر کردن سطح آب به کار میرود، می باشند.

اسکیمر استخر

یکی از ویژگی های مهم در اسکیمر استخر، قابلیت استفاده در جاروی کف استخر می باشد، به صورتیکه با متصل کردن شلنگ مخصوص جارو بر روی لوله مکش اسکیمر و اضافه کردن دسته جارو و سر جارو به یکدیگر و شلنگ میتوانید از قدرت مکش پمپ مدار تصفیه استفاده نمایید. به این صورت می توانید کف استخر را جارو کنید، آن گروه از آلودگی هایی که ته نشین شده اند و توسط کفشور جذب نگردیده اند را جمع آوری نموده و پس از فیلتر کردنشان (بدون دور ریز و هدر دادن آب) به سیستم باز گردانید. همچنین در این روش میتوان از جاروهای نیمه اتوماتیک نیز بهره گیری کرد که در این صورت دیگر نیازی به جاروی دستی کف استخر نمی باشد.
امروزه بسیاری از استخرهای جدید و زیبا به جای نصب اسکیمر برای جذب آلودگی های موجود در سطح آب، از روش اجرای کانال سرریز و نصب گریل استخر در روی آن استفاده می نمایند.

اسکیمر و گریل استخر

کانالهای سر ریز یا گریل استخر:

به گریل استخر یا کانال سر ریز، کانال تخلیه یا شیار تخلیه نیز گفته می شود، همچنین کانال های رو باز توسط گریل استخر پوشانده می شوند. گریل استخری در عرض های مختلفی ساخته و ارائه می گردد که به طور معمول عرض گریل ها از 14 سانتی متر تا 30 سانتی متر بر اساس شرایط و انتخاب متفاوت می باشد. به کار گیری گریل استخر (کانال سر ریز) به لحاظ زمان و هزینه اجرا از نصب و راه اندازی اسکیمر استخر طولانی تر و گران تر می باشد، اما راندمان بالاتری دارد. در این روش آب سر ریز شده از استخر به شیارهایی که دور تا دور کاسه استخر قرار دارند، وارد شده و سپس به لوله های رابط منتهی و داخل مخزن تعادل ریخته شده و سپس به سیستم لوله کشی و تجهیزات فیلتراسیون استخر هدایت می شوند.
به طور کلی کانال های سر ریز برای جلوگیری از مشکلاتی مانند تغییر سطح آب استخر به واسطه ورود و خروج شناگران باید سطح یکنواختی داشته باشند که با قرار دادن مخزن تعادل که حجم آن بستگی به حجم کاسه استخر دارد (معمولا حجم مخزن تعادل به اندازه 3% تا 4% حجم کل کاسه استخر می باشد)، میتوان سطح آب را کنترل نمود. همچنین از طریق این مخزن میتوان مقدار آب تلف شده جبرانی را نیز کنترل نمود.

اسکیمر و گریل استخر

 سیستم گردش آب مدار بسته استخر:

این روش یکی از متداول ترین راه های پاکسازی و تعویض آب استخر به شمار می رود که در آن آب، به صورت پیوسته و به وسیله پمپ سیرکولاتور و مسیر لوله کشی از سطح و کف استخر به سمت تجهیزات تصفیه منتقل می شوند و پس از فیلتر شدن و ضد عفونی شدن (توسط کلر زنی،UV و یا تزریق ازن) به استخر بازگردانده می شود. بیشتر از 60% از آلودگی های آب استخر بر روی سطح آب قرار دارند و آن قسمت از آلودگی های که ته نشین می شوند، نیز توسط کفشور و جاروی کف استخر پاکسازی می شوند. در این روش لازم است دریچه های ورودی (نازل ورودی آب) و خروجی (کفشور، اسکیمر و سر ریز) به تعداد لازم و در محل مناسب از کاسه استخر نصب شوند، ضمن آنکه به منظور جبران آب تلف شده (در اثر خروج شناگر از آب و تبخیر سطحی آب استخر)، باید همواره مقداری آب تازه به مدار آب استخر افزوده شود.

استخرها ساده به نظر می رسند و همین استخرهای ساده در روزهای گرم تابستانی یکی از لذت بخش ترین تفریحات را برای ما به ارمغان می آورند. اما به رغم این سادگی ظاهری، تکنولوژی های به کار رفته در یک استخر معمولی جهت نگهداری و تصفیه آب داخل استخر ممکن است از حد انتظار شما فراتر باشد. در اینجا می خواهیم به چگونگی کارکرد سیستم جمع آوری و تصفیه آب سطح استخر و روش جبران آب کسر شده استخر ناشی از تبخیر و خروج شناگران از آب که مقداری از این آب را با خود به خارج از استخر می برند (اتلاف آب استخر مقدار آب جایگزین) اشاره کنیم.

پرکن فلوتری استخر :

در انواع استخرهای عمومی و خصوصی که در آنها منبع تعادل جهت حفظ حجم کلی و سطح آب استخر در نظر گرفته نشده است، از پرکن اتوماتیک فلوتری برای تامین کسری آب استفاده می گردد. پرکن اتوماتیک فلوتری به لوله تامین آب چاه یا آب شهری متصل است و نحوه استقرار و جایگزاری این پرکن ها مانند اسکیمرهای استخر به صورت توکار می باشند.

سفارش خرید و گارانتی اسکیمر و گریل استخر :

  • در گروه اسکیمر و گریل استخر سایت مرجع و فروشگاهی نقیب سازه ، اطلاعات و قیمت های تضمین شده انواع مدل های اسکیمر و گریل استخر از برندهای معتبر با گارانتی اصل جهت برخورداری شما عزیزان از حس خوب خرید بهینه و هوشمند ارائه گردیده است.
  • با توجه به اینکه کلیه محصولات درسایت نقیب سازه با گارانتی اصلی ارائه می شود، در صورت خرید هریک از انواع اسکیمر استخر و گریل استخر ارائه شده در سایت نقیب سازه، کلیه تخفیفات فروش ویژه هریک از برندها مانند هایوارد، ایمکس، آی ام ال، پول استار و … شامل حال خریداران محترم می گردد. (فـروش ویـژه انـواع اسکیمر استخر و گریل استخر را از نقیب سازه بخـواهیـد)
  • قیمت کلیه اسکیمر و گریل استخر ارائه شده در نقیب سازه به روز بوده و تخفیف های مورد نظر مصرف کنندگان در این قیمت ها لحاظ گردیده است. به طوریکه این قیمت ها نیز شامل بخش تضمین بهترین قیمت سایت نقیب سازه می باشد. (مراجعه کنید به بخش تضمین بهترین قیمت های سایت نقیب سازه)
  • چنانچه پس از مطالعه مطالب ارائه شده فوق، سوالات بیشتری جهت تصمیم‌گیری برای خرید انواع اسکیمر استخر و گریل استخر دارید، می‌توانید پس از تماس با مجموعه نقیب سازه و شماره‌های داخلی 303 – 103 – 105- 106، ازکارشناسان فروش بخش تجهیزات استخر، سونا و جکوزی مشاوره بگیرید و سوالات خود را مطرح نمایید.
  • همچنین با توجه به اینکه نقیب سازه بعنوان عضو رسمی اتحادیه فروشندگان لوازم شوفاژ و تهویه مطبوع ارائه دهنده انواع اسکیمر و گریل استخر در منطقه خاورمیانه است، چنانچه برای هریک از کشورهای منطقه نیاز به Pool Skimmer and Grating دارید، می توانید سفارش خرید خود را با اطمینان خاطر، گارانتی محصول و قیمت مناسب به کارشناسان فروش ما بسپارید.

مطالب مرتبط

استخر پیش ساخته فایبرگلاس

استخر پیش ساخته فایبرگلاس

نکات مهم و نحوه انتخاب و خرید انواع استخر پیش ساخته فایبرگلاس استخر پیش ساخته فایبرگلاس به عنوان یک محصول پرکاربرد و مقرون به صرفه، گزینه ی

تجهیزات جکوزی

نکات مهم و نحوه انتخاب و خرید انواع تجهیزات جکوزی جکوزی ها به مدل های یک نفره و چند نفره تقسیم می شوند. معمولا جکوزی های

سیستم های تهویه استخر

سیستم های تهویه استخر

نکات مهم و نحوه انتخاب و خرید انواع سیستم های تهویه مطبوع استخر يكي از مسايل مهمي كه در مراحل اوليه طراحی و ساخت استخرها مورد