شرکت نقیب سازهشرکت نقیب سازه

گروه تولیدی بازرگانی نقیب سازه

چراغ استخر و سونا

چراغ استخر و سونا

نکات مهم و نحوه انتخاب و خرید انواع چراغ استخر و سونا

چراغ های استخری در دو مدل رو کار (بدون کاسه ) و تو کار (با کاسه) تولید می شوند. امروزه بسیاری از سازندگان و کارفرمایان با استفاده از چراغ های استخر و نورپردازی زیبای آن به عنوان یکی از تزئینات مکمل زیبایی در محوطه و فضای استخرها، توجه و تحسین بازدید کنندگان و استفاده کنندگان از استخرها را خصوصا در شب برانگیخته اند. چراغ های استخر معمولا از جنس هالوژنی، LED و SMD می باشند.
چراغ های استخر هالوژنی معمولا تک رنگ و چراغ های استخر LED و SMD در دو نوع تک رنگ و یا رنگی (14 رنگ) تولید می شوند. مزیت چراغ های استخری LED و SMD نسبت به نوع هالوژنی آن ها این است که اولا حرارت زیادی از خود تولید نمی کنند، در نتیجه اگر استخر بدون آب باشد این چراغ های استخری آسیب نمی بینند و ثانیا عمر کارکرد بالاتری دارند. همچنین چراغ های استخری LED و SMD دارای رنگ های متنوعی می باشند

انواع چراغ استخر و سونا

به طور کلی چراغ های استخری LED و SMD دارای ضخامت کمتر، نصب راحت تر و آب بندی بهتری می باشند. البته با وجود تمامی مزایای یاد شده چراغ های استخری LED و SMD اولا دارای قیمت بالاتری نسبت به انواع چراغ های هالوژنی می باشند و ثانیا در صورت سوختن چراغ باید علاوه بر چراغ ، سیم دنباله آنها نیز تعویض گردند .

چراغ استخری از نوع هالوژنی

این نوع چراغ ها گرمای بسیار زیادی نسبت به چراغ های استخری LED تولید می کنند و البته این گرما توسط آب استخر گرفته می شود. اما در صورتی که به هر دلیلی سطح آب استخر به اندازه ای کاهش یابد که چراغ های استخر در معرض هوا قرار گیرند، گرمای تولید شده توسط آنها تا اندازه ای بالا می رود که فرم چراغ و قاب آن از حالت عادی خارج و اصطلاحا دفرمه می شوند و در صورت تماس بدن شناگران با این چراغ های استخر موجب سوختگی پوست شناگران می شود.
نصب چراغ های استخری هالوژن در عمق 50 سانتی متر یا بیشتر از سطح آب سبب می شود، حتی در صورتی که بخشی از آب استخر به واسطه تبخیر و یا سیفون کردن آب (جهت کاهش TDS آب استخر) کاهش یابد، چراغ های استخر در خارج از آب استخر قرار نگیرند. زیرا با قرار گرفتن چراغ استخر در بیرون از آب احتمال آسیب رسیدن به چراغ استخر و شناگران شدیدا افزایش میابد. ( فاصله بین چراغ های استخر از یکدیگر به مقدار lux (روشنایی) آنها بستگی دارد و حد اقل این فاصله 3 متر می باشد.از آنجا که تاسیسات روشنایی داخل کاسه استخر (چراغ های استخری) در تماس با آب استخر خنک می شوند، تمامی تاسیسات روشنایی زیر آبی حداقل باید به اندازه 50 cm پائین تر از سطح آب استخر نصب شوند، مگر در مواردی که بر مبنای طراحی و ساخت تاسیسات مربوطه بر مبنای عمق کمتری انجام گرفته باشد.

نمونه نصب شده چراغ های هالوژنی
نمونه نورپردازی استخر روباز ویلایی

به طور کلی به لحاظ رعایت ایمنی کاربران، چراغ های استخری، تاسیسات روشنایی و بلندگوهای مورد استفاده در استخرها بر مبنای دو ولتاژ 24 و 12 ولت طراحی و تولید میشوند. با توجه به اینکه در تاسیسات روشنایی و الکتریکی استخر های شنا، استخر های تزئینی، جکوزی ها، سونای خشک و سونای بخار به دلیل خاصیت رسانایی بالای آب و ماهیت مرطوب فضای استخر احتمال ایجاد شوک الکتریکی و آسیب های جانبی بسیار زیاد است. به همین دلیل جهت روشنایی داخلی آنها هیچ گاه از برق 220AC شهری استفاده نمی شود و چراغ های هالوژنی و یا LED با ولتاژ 12V و یا 24V را جایگزین آنها می کنند.
تاثیر شوک الکتریکی بر بدن افرادی که تمام و یا بخشی از بدن آنها داخل آب می باشد، بسیار شدیدتر از زمانی است که بدن افراد بر روی زمین خشک و با بدن خشک باشند، شرایط مرطوب محیط استخر باعث می شود که شناگران در محیط استخر در برابر شوک الکتریکی و خطرات مرتبط با آن بسیار آسیب پذیرتر باشند. چرا که بدن شناگران در داخل آب مقاومت بسیار کمتری نسبت به عبور جریان برق از خود نشان داده و به عنوان مسیر موثر عبور جریان از آب به زمین عمل میکند. به همین منظور معمولا از یک یا چند روش زیر استفاده میکنند :

  1. استفاده از تجهیزات الکتریکی ولتاژ پائین (12 تا 24 ولت)
  2. مجهز کردن مدارهای الکتریکی به رله عیب
  3. اتصال عایق کاری صحیح و اصولی با رعایت استاندارد تجهیزات الکتریکی
  4. همبند کردن اجزای فلزی (نردبان استخر، تخته شیرجه، چراغ های استخر و …) جهت یکسان سازی اختلاف پتانسیل مجزا سازی تجهیزات و مدارهای الکتریکی از یکدیگر
  5. حداقل فواصل مجاز برخی از تجهیزات و مسیرهای عبور جریان برق از کنار استخرها

نکته 1 : حداقل فاصله سیم های هوایی در محدوده استخرهای رو باز در تمامی جهات 6 متر از کاسه استخر می باشد.
نکته 2 : حداقل فاصله سیم های عبوری در زیر زمین (کابل های دفنی) تا کاسه استخر تا 2 متر می باشد. (چه در استخر سرپوشیده و چه در استخر رو باز)
نکته 3 : حداقل فاصله پریز و کلیدهای برق تا محیط کاسه استخر 4 الی 5 متر در نظر گرفته می شود.

سفارش خرید و گارانتی چراغ استخر و سونا

  • در گروه چراغ استخر و سونا سایت مرجع نقیب سازه، اطلاعات و قیمت های تضمین شده انواع مختلف چراغ استخرو سونا از برند های معتبر داخلی و خارجی با گارانتی اصلی جهت ایجاد حس خوب خرید بهینه و هوشمند برای شما کاربران و کارفرمایان گرامی ارائه گردیده است.
  • قیمت کلیه چراغ استخر و سونا ارائه شده در سایت نقیب سازه به روز بوده و تخفیف های مورد نظر مصرف کنندگان در این قیمت ها لحاظ گردیده است به طوریکه این قیمت ها نیز شامل بخش تضمین بهترین قیمت سایت نقیب سازه می باشد. (مراجعه کنید به بخش تضمین بهترین قیمت های سایت نقیب سازه)
  • با توجه به اینکه کلیه محصولات درسایت نقیب سازه با گارانتی اصلی ارائه می شود، در صورت خرید هریک از انواع چراغ استخر و سونا ارائه شده در سایت نقیب سازه، کلیه تخفیفات فروش ویژه هریک از برندها مانند هایوارد، ایمکس، هارویا، جازی، کوکیدو و … شامل حال خریداران محترم می گردد. (فـروش ویـژه انـواع چراغ استخر و سونا را از نقیب سازه بخـواهیـد)
  • چنانچه پس از مطالعه مطالب ارائه شده فوق، سوالات بیشتری جهت تصمیم‌گیری برای خرید انواع چراغ استخر و سونا هالوژنی، LED و SMD دارید، می‌توانید پس از تماس با مجموعه نقیب سازه و شماره‌های داخلی 303 – 103 – 105- 106، از کارشناسان فروش بخش تجهیزات استخر، سونا و جکوزی مشاوره بگیرید و سوالات خود را مطرح نمایید.
  • همچنین با توجه به اینکه نقیب سازه بعنوان عضو رسمی اتحادیه فروشندگان لوازم شوفاژ و تهویه مطبوع ارائه دهنده انواع چراغ استخر و سونا در منطقه خاورمیانه است، چنانچه برای هریک از کشورهای منطقه نیاز به Pool Lights دارید، می توانید سفارش خرید خود را با اطمینان خاطر، گارانتی محصول و قیمت مناسب به کارشناسان فروش ما بسپارید.

مطالب مرتبط

استخر پیش ساخته فایبرگلاس

استخر پیش ساخته فایبرگلاس

نکات مهم و نحوه انتخاب و خرید انواع استخر پیش ساخته فایبرگلاس استخر پیش ساخته فایبرگلاس به عنوان یک محصول پرکاربرد و مقرون به صرفه، گزینه ی

تجهیزات جکوزی

نکات مهم و نحوه انتخاب و خرید انواع تجهیزات جکوزی جکوزی ها به مدل های یک نفره و چند نفره تقسیم می شوند. معمولا جکوزی های

سیستم های تهویه استخر

سیستم های تهویه استخر

نکات مهم و نحوه انتخاب و خرید انواع سیستم های تهویه مطبوع استخر يكي از مسايل مهمي كه در مراحل اوليه طراحی و ساخت استخرها مورد