شرکت نقیب سازهشرکت نقیب سازه

گروه تولیدی بازرگانی نقیب سازه

هیترهای برقی و گازی سونا

هیترهای برقی و گازی سونا

نکات مهم و نحوه انتخاب و خرید انواع هیترهای برقی و گازی سونا

اگر می خواهید از هیترهای برقی و گازی سونا جهت گرم نگه داشتن اتاق سونا استفاده نمائید و دقیقا نمی دانید بهتر است از چه نوع هیترهای برقی و گازی سونا، با چه ظرفیت، برند، قیمت و مشخصاتی استفاده کنید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا به همه سوالات شما در مورد قیمت خرید، مشخصات فنی، بهترین انواع هیترهای برقی و گازی سونا مورد نیاز شما پاسخ دهیم!

انسان ها از سالیان بسیار دور در جوامع مختلف، از حمام های ویژه ای جهت افزایش تعریق استفاده می کردند که امروزه با عنوان سونا در میان مردم شناخته شده است. برای گرم نگه داشتن اتاق سونا، باید از هیتر سونا استفاده کرد که این هیتر می تواند از دو نوع برقی و گازی باشد.
سونا اتاق کوچکی با دیوار های عایق (ایزوله) می باشد که پله های منبر مانندی در آن به منظور نشستن افراد تعبیه شده است. سونا را می توان به دو دسته سونای خشک و سونای گرم و مرطوب طبقه بندی نمود که برای بهره گیری از هوای گرم و خشک از سونای خشک و همچنین جهت بهره گیری از هوای گرم و مرطوب (بخار) از سونای بخار استفاده می گردد.

سونای خشک

 • بسیاری از کارشناسان، زادگاه سونای خشک را کشور فنلاند می دانند، به گونه ای که استفاده از سونا بخشی از فرهنگ مردم این کشور را تشکیل داده است. حتی از سونا برای انجام اعمال جراحی سرپایی، زایمان و مانند آن نیز استفاده می کردند، چرا که به اعتقاد آنها فضای داخل سونا در معرض اسید تانیک (اسید تانیک سبب انقباض عضلات گردیده و دارای خواص ضد باکتری می باشد) کاملا استرلیزه می گردد.هیتر سونا - سونا خشک
 • سونای خشک امروزی اتاقی است که دیواره های آن به وسیله صفحاتی از چوب پوشانده شده است، در سونای خشک از هوای گرم و خشک به منظور افزایش دمای محیط و تعریق بدن کاربران استفاده می گردد که این عامل سبب خروج سموم و مواد زاید از بدن افراد خواهد شد.
 • دمای اتاق سونای خشک بین 50 تا 100 درجه سانتی گراد می باشد که در نگاه اول این دما جای تعجب دارد. چگونه انسانی که در حالت معمول در دمای 45 تا 50 درجه سانتی گراد به سختی قادر به نفس کشیدن است، می تواند دمای سونای خشک را تحمل کند!! توجیه علمی این مسئله با استفاده از نمودار سایکرومتریک امکان پذیر است.
 • توجه به این امر ضروری است که در انتخاب هیتر سونای خشک، در ابتدا حجم اتاق سونا و سپس نوع کاربری آن (عمومی یا خصوصی) مورد توجه قرار می گیرد.
 • هیتر سونا خشک را می توان به دو دسته هیتر برقی سونا خشک که با انرژی الکتریکی (به وسیله المنت های مخصوص) کار می کند و یا هیتر گازی سونای خشک که سوخت آن فسیلیست (متشکل از یک کوره و یک مشعل گازی، دوگانه سوز، گازوئیلی) تقسیم بندی نمود. در دو نوع ذکر شده از هیتر سونا خشک از سنگ سونا جهت انبار کردن گرما استفاده می گردد که این امر علاوه بر زیبایی که به داخل اتاق سونا می بخشد، به کاربر این امکان را می دهد که بتواند بر روی هیتر اسانس (اکالیپتوس) بریزد. چون امکان ریختن اسانس به صورت مستقیم بر روی سینی کوره (هیتر سونا خشک گازی) یا بر روی المنت (هیتر سونا خشک برقی) وجود ندارد.

سونای بخار

 • تاریخچه استفاده از سونای بخار به یونان و سپس به روم باستان باز می گردد. سونای بخار امروزی اتاقکی است با دیوارهایی از سنگ، سرامیک، کاشی و یا سایر مواد ضد آب که چند دریچه برای ورود بخار به آن تعبیه شده و به منظور جلوگیری از نفوذ بخار به خارج از محوطه سونای بخار دیواره ها و سقف و کف آن عایق شده است.
 • در واقع مهم ترین مشخصه اتاق سونا بخار مقاومت بالای آن در برابر نفوذ رطوبت و بخار است. در سونای بخار به منظور جلوگیری از تقطیر بخار بر روی سطوح داخلی و ریختن قطرات آب بر روی بدن انسان بهتر است سقف سونای بخار به صورت شیبدار و یا منحنی ساخته شوند. همچنین لازم است درب ورود و خروج سونای بخار کاملا ایزوله بوده و امکان خروج بخار از طریق شیار و درزها وجود نداشته باشد.
 • معمولا محدوده دمای هوا در سونای بخار بین 40 تا 50 درجه سانتی گراد است و میزان رطوبت نسبی تقریبا 100% میباشد.
 • هیترهای سونای بخار هم به دو گروه هیتر برقی سونای بخار (دیگ برقی سونای بخار) که معمولا در پشت دیوار سونای بخار نصب می شوند و هیتر گازی (دیگ بخار) که میتوان در فاصله بیشتر و در موتور خانه نصب گردند، تقسیم می شوند.
 • ظرفیت هیترهای برقی و دیگ بخار سونا هم بستگی به حجم اتاق سونای بخار و همچنین عمومی یا خصوصی بودن آنها دارد.هیتر سونا - سونا خشک

حوضچه آب سرد سونا :

 • حوضچه آب سرد معمولا در نزدیکی سونا تعبیه می گردد و دمای آب سرد آن همان دمای آب شهر در نظر گرفته می شود. (10 تا 15 درجه سانتی گراد)
 • عمق این حوضچه ها در حدود 1.5 تا 1.6 متر در نظر گرفته می شود.
 • به منظور صرفه جویی در مصرف آب بهتر است برای این حوضچه های آب سرد نیز همچون سایر استخرها انشعابی از سیستم پمپ سیرکولاتور وتصفیه در نظر گرفته شود.
 • در برخی موارد سیستم تصفیه جهت تصفیه آب حوضچه های سرد طراحی نمی شود و تنها با تعبیه یک دریچه تخلیه کفی، آب حوضچه را به صورت هفتگی یا روزانه تخلیه و به فاضلاب منتقل می کند.

سفارش خرید و گارانتی هیترهای برقی و گازی سونا :

 • در گروه هیترهای برقی و گازی سونا مجموعه تخصصی نقیب سازه ، اطلاعات و قیمت های مدل های مختلف از انواع هیتر سونا از برند های معتبر با گارانتی اصلی جهت بررسی و خرید شما کاربران و کارفرمایان گرامی ارائه گردیده است.
 • با توجه به اینکه کلیه محصولات درسایت نقیب سازه با گارانتی اصلی ارائه می شود، در صورت خرید هریک از انواع هیتر برقی و گازی سونا ارائه شده در سایت نقیب سازه، کلیه تخفیفات فروش ویژه هریک از برندها مانند هایوارد، ایمکس، هارویا، هلو و … شامل حال خریداران محترم می گردد. (فـروش ویـژه انـواع هیتر برقی و گازی سونا را از مجموعه تخصصی نقیب سازه بخـواهیـد)
 • قیمت کلیه هیترهای برقی و گازی سونا ارائه شده در مجموعه نقیب سازه به روز بوده و تخفیف های مورد نظر مصرف کنندگان در این قیمت ها لحاظ گردیده است. به طوریکه این قیمت ها نیز شامل بخش تضمین بهترین قیمت سایت نقیب سازه می باشد. (مراجعه کنید به بخش تضمین بهترین قیمت های سایت نقیب سازه)
 • چنانچه پس از مطالعه مطالب ارائه شده فوق، سوالات بیشتری جهت تصمیم‌گیری برای خرید انواع هیترهای برقی و گازی سونا دارید، می‌توانید پس از تماس با مجموعه نقیب سازه و شماره‌های داخلی 303 – 103 – 105- 106، از کارشناسان فروش بخش تجهیزات استخر، سونا و جکوزی مشاوره بگیرید و سوالات خود را مطرح نمایید.
 • همچنین با توجه به اینکه نقیب سازه بعنوان عضو رسمی اتحادیه فروشندگان لوازم شوفاژ و تهویه مطبوع ارائه دهنده انواع هیترهای برقی و گازی سونا در منطقه خاورمیانه است، چنانچه برای هریک از کشورهای منطقه نیاز به Sauna Heater دارید، می توانید سفارش خرید خود را با اطمینان خاطر، گارانتی محصول و قیمت مناسب به کارشناسان فروش ما بسپارید.

مطالب مرتبط

استخر پیش ساخته فایبرگلاس

استخر پیش ساخته فایبرگلاس

نکات مهم و نحوه انتخاب و خرید انواع استخر پیش ساخته فایبرگلاس استخر پیش ساخته فایبرگلاس به عنوان یک محصول پرکاربرد و مقرون به صرفه، گزینه ی

تجهیزات جکوزی

نکات مهم و نحوه انتخاب و خرید انواع تجهیزات جکوزی جکوزی ها به مدل های یک نفره و چند نفره تقسیم می شوند. معمولا جکوزی های

سیستم های تهویه استخر

سیستم های تهویه استخر

نکات مهم و نحوه انتخاب و خرید انواع سیستم های تهویه مطبوع استخر يكي از مسايل مهمي كه در مراحل اوليه طراحی و ساخت استخرها مورد